Tedavi ile rahatladım.Bende Dr. Ahmet Bey'i öneriyorum

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
özge demir

Tedavi ile rahatladım.Bende Dr. Ahmet Bey'i öneriyorum

Mesaj gönderen özge demir »

MERHABA ARKADAŞLAR,
Ben de sosyal fobi deneyimlerimi ve tedavilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Umarım okuyanlara bir yararım olur. 15' e yakın psikiyatri uzmanına gittim. bu hastalığın tedavisi için yıllarımı harcadım.Ama nihayet bir sonuç almaya başladım. Bir çok antidepresan kullandım.Bu ilaçlar beni önce rahatlattı, sonra dudumum tekrar bozuldu.Prozak, Desirel, Seroksat, Seralin, cipram kullandım.Bu ilaçlardan desireli alırken çok daha kötü oldum.Bir ara hipnoza gittim.Hiç yarar görmedim.Bu sitede öneren arkadaşların kurbanı oldum.
Ben sınıfta söz alamayan, erkek arkadaşlarımla konuşmakta zorlanan, içine kapanık, çekingen ve psırık biriydim.
Bu hastalık beni ezmiş, bunu şimdi anlıyorum.Kendime güvenim yoktu. Bir fatura yatırmayı bırakın, markete bile gitmek istemiyordum. İnsanları kırmaya korkuyordum.Dediğim ilaçları alırken konuşma ile bir nebze düzelmiştim.Ama bu forum sitesi yaşamımı değiştirdi.Bu sitede gördüğüm Doktor Ahmet Koyuncu'ya gittim.Antidepresan ilacımın yanına Lamiktal ekledi ve herşey değişti.Bu defa Efeksör etkisini kaybetmedi. Sanırım ondan başka Lamiktal kullanan yokmuş.Hipnozun bir etkinliğinin kanıtlanmadığını da söyledi.
Hayatıma huzur, güç ve enerji geldi.Nedensiz kafa karışıklığım ve boşluk duygularım gitti.Bu düzelmeden sonra daha iyi yol almaya başladım.Sanki herşey dengeye oturmuş, kendimi bulmuş gibi oldum.Yaklaşık 5-6 ayda belli bir aşamaya geldim. Kendimin değerli olduğunu öğrendim.
Ama bu ay hayatımda çok önemli bir sürpriz oldu.Hamile kaldım.Şu an Ahmet Bey ilaçlarımı kesti.İlk 3 ay ilaç kullanmam yasakmış.
Herkese şunu söylemek istiyorum. Ahmet Bey'in sitesinde bu hastalıkla güzel ilgili bilgiler var.Google'da adını yazınca sitesi çıkıyor.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

senin adına sevindim özge, böyle güzel haberlerinin devamını bekliyoruz :)
katre

Mesaj gönderen katre »

tamamen iyileşmen ve tabi ömür boyu sfsiz,mutlu bi anne ve aile olmanız dileğiyle özge ;)
ressam_flozof
İletişim:

slm

Mesaj gönderen ressam_flozof »

özge meraba benim de senin isminde bir kardeşim var lafı uzatmak istemiyorum benim durumu senle paylaşmak istiyorum benim ellerimde titreme var normalde bunu kendime yutturdum öle bişeyim yoktu ama babam kendine ev alınca benimde bütün arkadaşlarım gitti ve ben kendimle baş başa kaldım bu sürede kimseyle muhatap olmayınca ve bide sinirlerde artınca birileriyle görümem de huzursuz oluyorum bende dolu doktora gittim ama verdikleri ilaçlar sadece uyuşturuyor 5 ay oluyor sigarayı bırakalı ne yapa bileceğimi bilmiyorum bir misafir ortamına gelemiyorum 22 yaşındayım şu an üniversitede okuyorum bitince çalışmam ve daha ilerisini düşünüyorum bu düşüncede benim hayal ettiği doğruluyor cevap yazarsan sevinirim görüşmek üzere
ressam_flozof
İletişim:

ilaç bırakılamayacakmı

Mesaj gönderen ressam_flozof »

özge mesdajına karşılık vermek istiyorum bende devmlı ilaç kullandım ama bir neticeye varamadım ilaçla nereye kadar gide biliriz biz insanız neticede hap yutan bir canavar değil bunun için sağlıkla ilgili bir çözüm yok mu ? bu hastalığı ilaçsızda yene bilirz beraberlikle yardımlaşmayla konuyu başkalarına söleyerek neticede yaşamak zorundaysak intahar etmek gibi bir niyetimiz yoksa kendimizi zorlamamız ve bazı bize ait çiğnenmeyen şeleri bile yene bilirz sanırsam ... saygılarımla
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

her nedense ismini açıkça yazan özge demir in, ahmet koyuncunun akrabası yada kendisi olduğunu inanıyorum. zira 15 psi. eskitmiş bu arkadaşımız, 6 temmuz 2008 de siteye kayıt olmuş ve 8 gün içerisinde iyileşmiş bize "dr ahmet koyuncu" yu öneriyor. bu ne hızdır anlamadım. belki forumdaki arkadaşlarım bunun için bana kızacak. Ama ben bunun reklam olduğuna eminim. neydi sosyalfobinet.com ismi de taklit. ahmet bey boş versin ucuz numaraları. benim psi.lere güvenim yok. böylece diğerlerine de kanıtlamışsınız.
Kullanıcı avatarı
aslı

Mesaj gönderen aslı »

kırk yılın başında hah tamam dedim iyi bi haber almıştık sanki....:(
geçip giden günler, birgün geri döndüğünde biz huzur bulacağız..
Kullanıcı avatarı
andem

Mesaj gönderen andem »

bende citoles atarax ve sitilizan alıyorum doktora gittiğim ilk günden çok farklıyım kendime güvenim geldi 3 aydır bu ilaçları kullanıyorum
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

reklama gel
Kullanıcı avatarı
EUPHORIC

Mesaj gönderen EUPHORIC »

selamsız yazdı:her nedense ismini açıkça yazan özge demir in, ahmet koyuncunun akrabası yada kendisi olduğunu inanıyorum. zira 15 psi. eskitmiş bu arkadaşımız, 6 temmuz 2008 de siteye kayıt olmuş ve 8 gün içerisinde iyileşmiş bize "dr ahmet koyuncu" yu öneriyor. bu ne hızdır anlamadım. belki forumdaki arkadaşlarım bunun için bana kızacak. Ama ben bunun reklam olduğuna eminim. neydi sosyalfobinet.com ismi de taklit. ahmet bey boş versin ucuz numaraları. benim psi.lere güvenim yok. böylece diğerlerine de kanıtlamışsınız.
selamsız supersin :)))
sf'im bile yorgun...
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

arkadaşlar, iyi güzel iyileşmişsiniz de, gittiğiniz doktorun ismini vermenin doğru olmadığını düşünüyorum ve doktor ismi vermek yasaklanmalı diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

bir de her insan birileriyle iyi anlaşan bir doktorla iyi anlaşcak diye bir kaide yok.benim çok beğendiğim bir doktoru siz soğuk yada ilgisiz bulabilirsiniz.doktorla kültürel çatışma yaşarsanız,manevi değerlerde farklılıklar olursa,o an için kafasında bir problem olduğu için size yeterli ilgiyi göstermezse ondan soğuyabilirsiniz.ben herkes kendi doktorunu kendi araştırıp bulsun,doktorla ilgili mümkünse bilgi toplamaya çalışsın derim.herkesi memnun eden bir doktor bulunursa -ki çok zor- işler değişir...
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

beyaban85 yazdı:bir de her insan birileriyle iyi anlaşan bir doktorla iyi anlaşcak diye bir kaide yok.benim çok beğendiğim bir doktoru siz soğuk yada ilgisiz bulabilirsiniz.doktorla kültürel çatışma yaşarsanız,manevi değerlerde farklılıklar olursa,o an için kafasında bir problem olduğu için size yeterli ilgiyi göstermezse ondan soğuyabilirsiniz.ben herkes kendi doktorunu kendi araştırıp bulsun,doktorla ilgili mümkünse bilgi toplamaya çalışsın derim.herkesi memnun eden bir doktor bulunursa -ki çok zor- işler değişir...
haklısın, o yüzden forumda doktor yada psikolog ismi vermeyelim.
özge demir

Mesaj gönderen özge demir »

Tekrar Merhaba,
Görüşmediğimiz şu dönemde Selamsız kod adlı arkadaşımız bana methiyeler! düzmüş.Öncelikle şunu söylemek isterim ki, Çok kırıldım, incindim.
Selamsız... Çok kaba ve inciticisin. Neden bu kadar saldırgansın anlayamadım. Ama hoş değil, incitici. Selamsızı destekleyen arkadaşlara da çok kırgınım.
Öncelikle Özge Demir benim gerçek ismim değil. Gerçek ismim klasik anadolu ismi ( babaannemin ismi). Çok komik ve nefret ediyorum. Özge ise benim hayalimde ki ismim. Demir ise kızlık soyadım. Şuan evliyim ve şubat sonunda da bir kızım olacak. Hamile halimle şu başıma gelene bak.

Tedavim ile ilgili Selamdız arkaşımızın eleştirilerine gelince, Bir kere ben 8 günde iyileşmedim. Yazımda 5-6 aydır tedaviye devam ettiğimi yazmışım. Bari onu okusaydın. Bu siteyi Sosyal fobi Dayanışma forumu iken bile takip etmekteyim. Bu siteye girip forumları okumak serbesttir. Forumumda yazılanları okumak için üyelik gerekmiyor. Taa ki tecrübelerimi arkadaşlarım ile paylaşmak istediğimde foruma katılmak için üyelik gerekti ve üye oldum. Çünkü üye olmayan giriş yapamıyor. Ama üye olmasanda forumları okuma hakkın var. Bu da 8 günde nasıl iyileştiğimin yanıtıdır!!...

En az 15 doktor meselesine gelirsek... Selamsız sen hiç Bakırköy'e gittinmi? Ben bir dönem gittim. Hem 5 dakikada şutlandım. Hem de her gidişimde ayrı bir psikiyatrist gördü beni. Yarım yamalak, uyduruk tedavilerle yıllarımı geçirdim. Sonra Bakırköy'den bir doktorun Muayehanesine gittik( 200 milyon). Bir sönem de orda soyuldum. Sonra Nişantaşından bir doktora gittim (300 milyon). Biraz da orda yolundum. Ardından hipnoza gittim. Hiç bir işe yaramadı. Sonra bir prof'a gittim. Ekonomik nedenlerden bıraktım. Sonra Ahmet Bey' e gittim ve düzeldim. Şu an iyiyim. Hayatımda herşey iyi gidiyor ve kızımı bekliyorum. Tabii ki tecrübelerimi arkadaşlarımla paylaşacağım. Bunun için sizden mi izin alacağım selamsız bey. Bu sitede ızdırap çeken bir sürü kişiyi okudum. Doktor ismi isteyenler var. Ayrıca bu sitede bir sürü doktor ve psikoloğun ismi var. O yazanlardamı akraba. Hem Ahmet Bey' i öven bir sürü yazı var. Onlarda mı akraba. Övüyorum, çünkü hastalığımı çok iyi anladı ve beni rahatlattı. Çok ilgili ve cana yakın.
Hem ayrıca bu site de ''Profosyonel yardım'' bölümünde doktor ve hastane önerileri serbesttir. Site yöneticileri doktor ya da hastane ismi vermeyi sorun olarak görmüyor. Bu forumda sitenin kurallarına mı uyacağım, yoksa selamsızın kurallarına mı.

Lütfen... Biraz saygı ve anlayış istiyorum.
iyi günler....
petrus

Mesaj gönderen petrus »

i love you ahmet koyuncu :lol: