Tedavi ile rahatladım.Bende Dr. Ahmet Bey'i öneriyorum

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
EUPHORIC

Mesaj gönderen EUPHORIC »

özgenin acıklamasını cok acıklayıcı buluyorum ve hala selamsızı destekliyorum :)))) kimse gitmesin ahmet beye :)))))
sf'im bile yorgun...
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

arkadaşlar eskiden forumun epey aktf bir üyesiydim, çok sık yazı yazardım.(beni tanıyanlar olacaktır içinizde.)
şimdi ise sadece bir okuyucuyum.tamamiyle kişisel sebeplerden ötürü oldu bu. galiba bir içe kapanma ve kendini çekme süreci içindeyim ve insan olan herksein yaşayabileceği bu şimdilik doğal bir süreç. Bu yazıyı okuyunca ürperdim. Özge hanm'ın yazdıklarından en ufak bir şüphem olmadı, çünkü ben de Ahmet Bey'in bir hastasıyım ve söylediklerinin altına ben de imzamı atıyorum.
Öncelikle bu site bir paylaşım sitesi değil mi? bize iyi gelen herşeyi başkalarıyla paylaşıp onların da faydalanması istemiyor muyuz? Bu yüzden Özge Hanım'ın ya da başka birinin doktor ismi vermesinde sakınca görmüyorum. Ahmet Bey'in ismini ben de bu siteden öğrenmiştim.
Ahmet Bey'e gittiğimden bu yana kendimde pek çok olumlu değişim hissediyorum. Nerdeyse bir buçuk yıl oldu ve daha önce başka bir doktora bu kadar uzun devam ettiğimi ve terapilerden bu derecede fayda gördüğümü hatırlamıyorum. Dikkat ederseniz sosyal fobinin kökünü tamamiyle kazımak için uzun bir süre gerekiyor.(bu hastanın şartlarına ve seyrine göre değişir tabii ki.) Ancak kat ettiğim yola ve kazandığım ruhsal özgürlüğe bakılırsa gerçekten buna değdiğini hissediyorum, gelecek her seansın ruhumu biraz daha tedavi edeceğine inanıyorum.
Ahmet Bey in kesinlikle reklama ihtiyacı yok ve yeterli sayıda hastası var zaten. Hepsine zaman ayırmak ve kendi performansının da düşmesini önlemek için belirli sayıda hasta kabul ediyor. Bu işi ticarete dökmeyecek kadar meslek etiğine sahip ve işine saygı duyan bir insan. Zaten onu bu kadar başarılı kılan şeyin de mesleğine duyduğu sevgisi, hastalarına yaklaşımındaki samimiyeti, hastasına gerçekten yardım etme isteği içinde oluşu olduğunu düşünüyorum. Ki bu kendisini devamlı geliştirmesine ve yurt içinde ve yurtdışında akademik kaynakları sürekli takip etmesine yol açıyor.
Ahmet Bey neden iyidir derseniz yukarıdakileri ve daha da fazlasını sıralarım. Ahmet Koyuncu ya da başka bir isim olsun sizin doktorunuzda da bu özellikler varsa iyi bir doktorla karşılaşmışsınız demektir. Eğer sizi ve mesleğini önemsemeyen, vizitelerini, size faydası dokunmayan birkaç boş lafın ardından, yazdığı ilaçla bitiren, sadece ona ödediğiniz parayla ilgilenen doktorlardan kaçın derim.Ki piyasada çok çok fazla sayıdalar. Çoğumuz bununla karşılaştığımız için doktorlara güvenimiz kalmadı bunu da anlıyorum ama bu kadar önyargılı olmayın. Psikayatri biliminin,doktorluğunun hakkını vererek icra eden doktorlar az sayıda da olsa vardır. Özge Hanım'a da yazdığı yazı ve deneyimlerini paylaştığı için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Seni yeniden buralarda görmek güzel kardelen :)
) O (
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

ne hikmetse bu adamın ismini çokça duyuyorum. istanbul gibi bi metropolde bir kişinin adını duymamız ve sürekli burada tekrarlanması bana ilginç geliyor. gidip kendisiyle konuşmadım, hakkında araştırma da yapmadım, belki gerçekten iyi bir dr.dur. ama sürekli ismini duymak bu doktorun iyiliği konusundaki düşüncelerimi olumsuz etkiliyor çünkü beyaban'a katılıyorum:
bir de her insan birileriyle iyi anlaşan bir doktorla iyi anlaşcak diye bir kaide yok.benim çok beğendiğim bir doktoru siz soğuk yada ilgisiz bulabilirsiniz.doktorla kültürel çatışma yaşarsanız,manevi değerlerde farklılıklar olursa,o an için kafasında bir problem olduğu için size yeterli ilgiyi göstermezse ondan soğuyabilirsiniz.ben herkes kendi doktorunu kendi araştırıp bulsun,doktorla ilgili mümkünse bilgi toplamaya çalışsın derim.herkesi memnun eden bir doktor bulunursa -ki çok zor- işler değişir...
ben de bulunduğum yerin en iyi denen doktoruna gidiyorum ama bi numarasını görmedim...
özge demir

Mesaj gönderen özge demir »

Selam,
Kardelene tekrar merhaba demek istiyorum ve onun söylediklerine aynen katılıyorum. Arkadaşlar bizi resmen avukata çevirdiniz, işimiz forum paylaşımından çıktı ve artık Ahmet Bey'in avukatlığına döndü.

Ben Ahmet Bey'in bana yaklaşımını ve ilgisini beğendim. Kardelen de beğenmiş.Kendisi cana yakın, ilgili ve para konusunda gelenlere çok yardımcı olan ve bana yardımcı olabilmek iiçin çok çaba göstermiş olan bir doktor. Her seansına gittiğimde biraz bekletiyor ama hem daha fazla zaman ayırıyor, hem de indirim konusunda ricamı hiç bir seansta geri çevirmedi.İlk kez bir doktor da kazıklanmadığımı hissettim. BİLGE arkdaşıma gitmesini ve Ahmet Bey' i tanımasını ve sonrasında ise yaşadıklarını burada paylaşmasını öneriyorum.Belki de ben aşırı sempati duydum.Bilge arkadaşımızın gerçekçi yorumları belki de daha renk katacaktır.
Ayrıca kendisi Çapa Tıp fakültesinden yetişmiş ve karşılaştığınızda ne kadar bilgili ve kapasiteli olduğunu, hatta hastalığınızı ne kadar iyi anladığını göreceksiniz.Bana utanmamın ve heyecanımın nedenini o kadar güzel anlattı ki, ben bu durumdan çok etkilendim.İlk kez bir doktor beni adam yerine koyup hastalığımın nedenini ve çözümünü anlattı. Ayrıca kendime güven sorumlarım vardı, bu gün bu durumu aştım ( az bir şey kalsa da, kendimle barışığım). Şimdi de acı çeken arkadaşlara tabiii ki önereceğim. Bu forum da '' lütfen doktor önerin. çözüm önerin '' diye yazan bir sürü arkadaşımız var. Ben de Ahmet Bey' i önerdim.
Ama piyasada hastasını soyan bir sürü doktor var.Ki ben de defalarca soyulmuş hastalardanım.Hatta bir dönem ümidimi bile kesmiştim. Şimdi iyiyim, düzeldim ve de doğumum da yaklaştı. Arkadaşlar çok hassas bir dönemdeyim, beni kırmayın, lütfen.
İsterseniz, beyin haitasına gidin, TMS' e gidin.Milyarları verin, yolunun. Sonra benim ne demek istediğimi anlarsınız.
Son ricam da, beni eleştirenler, lütfen saygı sınırını aşmasın. Lütfen...
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

BİLGE arkdaşıma gitmesini ve Ahmet Bey' i tanımasını ve sonrasında ise yaşadıklarını burada paylaşmasını öneriyorum.Belki de ben aşırı sempati duydum.Bilge arkadaşımızın gerçekçi yorumları belki de daha renk katacaktır.
Fırsatım olsa görüşmek, tanışmak ve gözlemlemek isterdim. Ama en iyi denenin her zaman en iyi olmayacağını bilebilecek yaştayım artık. Gene de denemek isteyen arkadaşlar gitsin, burada belli bir ismi kötülemek de hoş değil.
Fakat hepimiz öznel bakış açısıyla yazıyoruz ve yazdıklarımızda geçirdiğimiz yaşantıların ve düşüncelerimizin de payı var... Bu durumda herkesin düşüncesinin kendine göre ve belli oranda doğru olduğunu kabul etmek zorundayız...
ressam_flozof
İletişim:

Re: Tedavi ile rahatladım.Bende Dr. Ahmet Bey'i öneriyorum

Mesaj gönderen ressam_flozof »

doktorlar ilaçları yazarlarken hiç zorlanmazlar çünkü bilir kişi yani hasta (yani bizler)onların nasıl ilaç yazması gerektiğini biliriz ve onlar sadece kaşeye dokunurlar seans biter.demek istediğim doktor olmak var mış. yani gitmediğim doktor kalmadı benim ki kaygı ve endişeden kendimi korkutup ellerimin titremesinie çare bulamayacağımı düşünüyordum halbu ki çare ilaç değil doktor hiç değil çare ben mişim kronik rahatsızlığı olanlar için demiyorum eğer kafanızda bir takım sorunlar varsa ve o sorunları kendiniz çözemiyorsanız doktorlar hiç çözemez çünkü siz TÜRKİYEDE YAŞIYORSUNUZ.çünkü strese neden olacak herşey bu ülkede trafiğinden yasamına kadar bence sorunları fazla büyütmemek zararlı alışkanlıklardan kurtulmamız (alkol,sigara)çünkü el titremesini ttetikler ve sağlıklı beslenmemiz gerekir eğer kendimizi düşünürsek başkasına para vererek yalancı olmasını istememeiz kaçınılmaz olur..

doktorlarda bir insan sadece kendini kitapların bazı harflerine adamız kişiler o ilaçları onlar içseneler onlarda anlarlar nasıl tedavi edildiklerini.(dideral.paxsil. gibi vs illaçlar)varsa hepsi bakınız içindeki madde vücudu ne hale sokuyor sonra içtiğinizde daha kötü oluyorsunuz bence ilaç alışkanlıkları olanlar varsa onlarda iyi düşünsün çünkü ilaç içince rahatlanılmaz bırakılınca rahatlanılır
herşey iradede başlar ben mesala sigarayı bıraktım içkide senede bir kere içerim oda nadirdir ilaç ise varsın ellerim titresin sonuna kadar ilaç içmeyeceğim neden mi
herkes heyecanlana bilir herkes aynı olacak diye bir kural yok bazılarımız heyecanlanlı olrak yaratılmışz yada vücudumuzun bazı yerleri aksaya bilir ama ilaç formül değil formül sağlıklı yaşamaktır saygılarımla CİHAN
var

Mesaj gönderen var »

Bu forumun yasak kelimeler filtlerisini yeniden gözden geçirmek şart.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bende Dr. Ahmet Koyuncu'yu az çok tanıyan biri olarak, işinin ehli olduğuna inanıyorum. Bi cumartesi kendisiyle görüşücez. Benimle beraber gelmek isteyen varsa bildirsin.
..............Resim.................~~Resim
Datvi

Mesaj gönderen Datvi »

ressam_flozof;
Helal olsun ya sana..ilkdefa senin gibi düşünen biri görüyorum..Olayı çözmüşsün..O yüzden helal olsun!
Birkere şu insanların geneli,her insanın birbirinden farklı olduğu gerçeğini birtürlü kabul etmiyor,edemiyor! Her insan farklı,tek gerçek bu!
Ama daha küçüklüğümüzden beri bizi aynı kalıplara sokmak amacı toplumun...
Farklılıkları "hastalık" olarak görüyorlar...Oysa o farklılıklar,bizi biz yapan şey...O farklılıklar olmasa,hiçbir özelliğimiz,bizi diğerlerinden ayıran hiçbirşeyimiz kalmaz ki..
Herkes aynı olursa bu dünya çekilmez biryer olur..
Ama neden bilmiyorum,insanların genel olarak farklılığa tahammülü yok ve farklılıklar yok edilmeye çalışılıyor ve bizler sanki aynı kalıptan çıkma insanlar haline getirilmeye çalışıyoruz toplum tarafından...Nerde bir farklılığın var,o zaman hasta ya da kötü biri olarak ilan ediliyorsun...Bu hayata dair düşüncelerin de olabilir,fiziksel bir farklılık da olabilir...Farklılık,hastalık olarak görülüyor toplum tarafından.Ya da olmaması gereken birşey olarak görülüyor.Oysa bizi biz yapan şey,farklılıklarımız...Bizi özel kılan şey,farklılıklarımızdan başka birşey değil! . . .
Sen işi çözmüşsün dedim çünkü farklılıkların bizi değerli kıldığını farkettiğimizde,farklılığımızıda geçirmeye gerek duymayız.Aksine bunun bizi özel kıldığını düşünürüz.Bu yüzdende ilaç kullanmaya gerek duymayız...Ayrıca o ilaçlar,sonuçta vücuda zararlı olan birçok kimyasal madde barındırıyor...İşi düşüncelerimizle,kendimiz içimize dönerek çözmek varken,ilaçlar niye...
insanlar ne zaman bazı şeyleri sorgulamaya başlayacak...
ilaçların dünyada kaç insanı zengin ettiğinin farkında mıyız?
Ayrıca birçok uzman,yapılan araştırmalara göre ilaçların hiçbir etkisinin olmadığının kanıtlandığını söylüyor...Yapılan bir çok bilimsel araştırma,ilaçların placebo etkisi yaptığını kanıtlamış...
Yani ilaçları içen insanlar,iyileşeceğine inandırıldıkları için bazılarında iyileşme görülüyor(iyileşecegine inandıkları için iyileşiyorlar,ilaçların içindeki maddeler yüzünden degil.ilaçların içindeki maddelerin etkisiz olduğu birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmış)

ilaçların dünyada milyonlarca insanı zengin ettiğini görmemek için aptal olmak gerekir...Ruh ilaçlarla değil,iradeyle ve inançla iyileşir...Bazen bunu tek başımıza yapamayabiliriz...Ama gerçek ihtiyacımız olan şey doktorlar değil,bizi hiçbir karşılık beklemeden dinleyebilecek insanlar...Yani arkadaş ya da dostlar...Ruhsal sıkıntıları olan insanlar,sıkıntılarını tek başlarına çözemezlerse,dertlerini paylaşmalı...Ruhumuzu doktorlar değil,arkadaşlarımız iyileştirebilir ancak...Bu toplumun birbirinden bu kadar kopuklaşmasına ve uzaklaşmasına,herşeyin mekanikleşmesine yol açan şey,herkesin dertlerini doktorlarla paylaşmaya başlamasından kaynaklanıyo...Derdi olanı doktora yönlendiriyor insanlar...Oysa sorunlarımız,bizi arkadaşlarımıza daha da yakınlaştırır(sorunlarımızı arkadaşlarımızla paylaşmak)
Arkadaşlık,anlamını kaybediyor artık..Nedenide sıkıntısı olanın çözümü doktorlarda bulması...Oysa gerçek arkadaşlık,paylaşımı gerektirir.Paylaşım olmayan bir arkadaşlığın hiçbir kalıcılığı ve derinliğide olmaz..Ruh doktorları,gerçek arkadaşlık ve dostlukların yok olmasına neden oluyor bence...Ben buna izin vermeyeceğim...
2hakan2

Mesaj gönderen 2hakan2 »

BENCEDE AHMET BEY 1.5 AYDIR ILAC KULLANIYORUM SAOLSUN GELEMEDIGIMDEN DOLAYI TELEFONLA IRTIBAT ICINDEYIZ İLACIN FAYDSI OLDU 1-2 YIL SONRA TAMAMEN NORMAL BIRISI OLACAGIMA INANIYORUM AHMET HOCAMA TEŞEKKÜRLER
var

Mesaj gönderen var »

Ahmet Bey'in büyüsü ilaçlarda mı yoksa terapi seansı mı veriyor? Nedir, ne yapar bu adam?
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

en buyuk ahmet koyuncu benım yanı ınsanın kendısıdır cabalamak gerkıyor evde oturup kaderını beklemekle olmuyor gıdın doktora lafım yok ama kendınız de bısıler yapın...
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

ben de ahmet beyi öneriyorum..
BEN BENİM
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

Ahmet Bey'i bilmiyorum,fakat gördüğüm kadarıyla alanında iyi bir doktor. Umarım giden arkadaşlara faydası dokunur...

Bense artık terapi,ilaç vs. değil de hipnoz istiyorum.çünkü sorunların ana kaynağı bilinçdışımız (bilinçaltı bilinen adıyla). orası kıyı köşe temizlenmeden adam olmam ben.bunu anladım.

terapi ya da ilaç geçici çözüm sağlıyor.sf,depresyon vs. şiddeti az ise,çok fazla travmatik olay yaşamadıysan tamamen iyileşme ihtimalin çok yüksek.fakat daha ağır vak'alarda film başa sarıyor çoğu zaman.köklü çözümler gerek.