sf yi yenmenin tek yolu

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
ırmak

sf yi yenmenin tek yolu

Mesaj gönderen ırmak »

[size=24][/size]ÖZGÜVEN GELİŞTİRMEK BU ÇÖZÜMÜ TEK GEÇİYORUM
Kullanıcı avatarı
nanotime

Mesaj gönderen nanotime »

peki nasıl?bunun cevabınıda versen;)
ırmak

KÜÇÜK

Mesaj gönderen ırmak »

Küçük adımlarla başlıcaksın adımları atmaya başladığında her küçük adımın özgüven kalesinin bir tuğlası olsun
BBEN KİŞİSEL GELİŞİM CD Sİ DİNLİYORUM nilgün özgüven nlp ...gibi bunlar da iyi geliyor gerçekten :)
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

ama limit var bir yere kadar düzeliyorsun tamamen kuş gibi rahat olamıyorsun.
Kullanıcı avatarı
sfsiz

Mesaj gönderen sfsiz »

BATUHAN yazdı:ama limit var bir yere kadar düzeliyorsun tamamen kuş gibi rahat olamıyorsun.

çünkü sen aynı sensin. o yanlış düşüncen değişmedi... önce yanlış düşünceni değiştireceksin..

meli malı kuralcılık dayatma

buna dayanamam bu berbat dünyanın sonu

ben berbatım ya da sen berbatsın batırma

herkes bana harika davranmalı herşey kolayca bana gelmeli. zorluk sevmem

geçmişde beni mahveddiler .. ben zavallıyım.. geçmişi bahane etmek..

bunları düşünün bakalım
SFSİZ
Kullanıcı avatarı
birderdimvar

Mesaj gönderen birderdimvar »

Umudunu kirmak gibi olmasinda, bir yere kadar iyilesiyorsun. Ama %100 hic bir zaman psikolog + ilac yardimi olmadan kurtulunamaz bu hastaliktan bence. Ufak bir olumsuzlukta tekrar sf nüksediyor.
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

tam olarak ne düşümem lazım doğru düşünce olan nedir
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

"ben değerliyim" diye düşünmek sanırım bunu kendi kendime söylüyorum
ırmak

BKUŞ

Mesaj gönderen ırmak »

KUŞ GİBİ OLAMAYIZ ÇÜNKİ ÖZDENETİM ÇOK FAZLA KURUYORUZ SÜREKLİ KENDİNİ DENETLEMEK BU AMA HAYATA DAİR BAŞARILAR ONAYLANMALAR VE ALKIŞLAR BİZİ GÜÇLENDİRİR
Kullanıcı avatarı
sfsiz

Mesaj gönderen sfsiz »

BATUHAN yazdı:tam olarak ne düşümem lazım doğru düşünce olan nedir
yanlış fikrini bulman gerek...bu da kişiden kişiye değişir.. tahminlerim::... sf de saplantı şu olabilir diye düşünürüm. diğer insanlar ne der onların bana bakış açısı benle ilgili fikirleri çok önemlidir. onlar beni sevmeli kabul etmeli..beni biri red etse bu çok kötü buna dayanamam..

herkes sizi kabul edecek diye şart mı var.. dünyada çeşit insan var. düşünüş farkı var.. herkesin dediği de doğru olamaz ki. herkesle de uyuşman anlaşman gerekmez. herkesle anlaşan yağcı palavracı dalkavukdur....vs.... hepsine cevap yazamıcam şeytanın avukatı siz olun tersini savunun
SFSİZ
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

geçen gün yaşadığım bir olayı yazmak istiyorum, bir haftalğına memlekete gitmiştim çarşıda dolaşırken bizim lisenin müdür yardımcısını gördüm beni biraz tanıyordu ama görmeyeli 5-6 sene olmuştu beni çıkarırmıydı bilmiyordum yanına gidip konuşmak istedim ve arkasından hocam seslendim(önceden olsa cesaret edemezdim ) meraba beni tanıdınızmı bilmiyorum ben sizin öğrencinizdim dedim evet tanıdım adın neydi senin dedi sonra başladık sohbet etmeye, öünde konuşamadığım ceketimi iliklediğim hocam benle esprili bir şekilde konuşuyordu pel alışık olmadığım bir durumdu biraz konuştuktan sonra izin istedim ve ayrıldım ayrılırken hocamın gözlerindeki o mutluluk görülmeye değerdi. eski bir öğrencisiyle görüşmenin verdiği mutluluk( cümle düşüklüklerinden dolayı özür dilerim çok yorgunum yazıyı kontrol etmeyi gözüm kesmiyor)