Gerçek bir formül

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
gozyasi18

Gerçek bir formül

Mesaj gönderen gozyasi18 »

Arkadaşlar,sfyi yenmek için yeni bir formül buldum.

Antalyadayız şuanda kuzenle,geceleyin diskolara filan takılıyoz arada..Daha önce hiç alkol almadım.Kuzen tavsiye etti bir kere içelim diye bende kıramadım.Tatil için geldik sonuçta ve eğlenmek bizimde hakkımız.Neyse bir küçük boy şişeye yakın viski tükettik,benim kafam yavaş yavaş uçmaya başladı.Diskoya gidecektik o akşamda zaten ondan içmiştim.Yine oturup dans edenlere aval aval bakmayı göze alamazdım.Gecenin ilerleyen saatlerinde kafam kazan gibi oldu.Bulutların üstünde yürüyor gibiydim(aslında fena bir duyguda değil :) )

Diskoya gittik o gece biraz oturduk arkadaşlar vardı otelden.Biraz dans edelim dediler bende hiç tereddüt etmedn kalktım ve arenaya doğru yürüdüm :D Birkaç saat dans ettik beraber.Her istediğimi yapabileceğim bir ortam olduğu için aşırı güven ve cesaret geldi.Zaman geçtikçe herkese sataşmaya başladım.Biryandan da ben bu değilim diyordum kendi kendime.Sanki başka birinin ruhu girmişti içime,garip bir duyguydu..Bir gece öncesinde ise alkol almamıştım ve sap gibi aralarda dolaşıyordum.Yapmam gereken birşeyi yaptım,eksik olan bir yönümü bir geceliğinede olsa tamamlamaya çalıştım ve bu kalıcıda olabilirdi.Ve şunu anladım ki aslında insan kendine güvendiği zaman kendini herşeyi yapabilecek biri gibi hissediyor.Sarhoşluk insanda ''ya boşver yapsan ne olacak sanki,olsa ne olacak sanki''gibi duygular aşılıyor'' :D

Aslında bana göre iyi bişey sayılmaz.Çünkü hertürlü serserinin toplandığı bir ortamda hep beraber dans etmek bizim kültürümzde yeri olan birşey değil ve sosyal açıdanda sakıncalı bir durum.Ama o gece nedense herşeyi göze aldım,hayatım boyunca yaşamadığım duyguları yaşadım ve kaçıngan kişiliğimin gölgesinden oldukça uzaklaştım. 8)

Ama sabah kalktığımda kendimi kötü hissettim o ayrı.Ne olursa olsun o geceyi unutamam artık,hayatımda bir iz bıraktı ve o iz hiç kaybolmayacak... :!:

Özellikle erkekler için yazdım ayrıca,sağlıcakla kalın.. ;)
Gözyaşları acının sessiz sözleridir..
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

bende ne zaman kafayı çeksem gözümü nezarethanede açmışımdır çocukluğumdan beri.
Kullanıcı avatarı
nanotime

Mesaj gönderen nanotime »

bence tedavi olursan sf'ten kurtulursun,alkol sadece geçici bi çözüm
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

kurtulan yokki o veya ben kurtulayım, kurtulanın bu forumda işi ne hiç biri yenemedi yendim diyenlerde masum bir çekingenliği sf sandılar gerçek sfliler evlerinden çıkamayan gençliklerini yaşayamayanlar düğün bayram bilemeyen gece ile gündüzü karıştıranlar,ister terapi ile ister ilaç,tedavisi olanlar beyinlerinde her zaman kalıcı bir hasarla gezecekler hiç bir zaman tam bir sağlıklı bireyler olarak topluma karışamayacaklar,ben bunu üstüne basa basa söylüyorum,kimse bu sfyi yenemez..
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

geçiçi olarak sfden kurtulup, alkolik olma riski var.
gozyasi18

Mesaj gönderen gozyasi18 »

Bende geçici olduğunu biliyorum ama bir süreliğinede olsa rahatlıyor insan..
Gözyaşları acının sessiz sözleridir..
layerc

alakası yok

Mesaj gönderen layerc »

bu senin bahsettiğin durum aslında öyle değilse sosyal fobinin başka bir tanımı oluyor içki içtiğinde ne oluyor biliyormusun içki içince hata yapsan ne olacak sanki dersin çünki içki içmişsindir yani kısaca'' aman kim nedicek hata yapsam içki içtim nede olsa kafa kıyaktır der'' geçersin yani buyseferde bişeyin arkasına sığınmşıu olursun :D
MACHİNE
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

SF ilaç bağımlılığının yanı sıra alkol bağımlısı olmanında kapılarını aralıyor,arkadaşlar bence alkol kullanıp geçici olarak rahatlamak yerine SF'yi yenmenin başka çözümlerini aramalıyız. alkol çözüm değil aksine bambaşka ve başlı başına bir sorun.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

Şimdiye kadar, yaşadığım sosyo-kültürel çevrenin de yoğun etkisiyle hiç alkol kullanmadım. Ama artık ufaktan bira da olsa başlamayı düşünüyorum. Tabi bu başlığı gördüğüm için değil. Daha önce de düşünüyordum. :D
bilmiyorummmmmm

Mesaj gönderen bilmiyorummmmmm »

alkol almış bir şekilde(bilinçsiz,şuursuz) yaşasan ne olur,yaşamasan ne olur?
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

bence buna hiç gerek yok
hmmm gizemli...
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

bilmiyorummmmmm yazdı:alkol almış bir şekilde(bilinçsiz,şuursuz) yaşasan ne olur,yaşamasan ne olur?

Bence insan her koşulda yaşayabilir...Belki arkadaşımızda mutluluğu alkolde bulmuştur...Belkide ona içkiyi hayat sevdirmiştir olamaz mı :D Belki arkadaşımız aşırı biliçliydi ya da aşırı şuurluydu bu kendisini yorduğu için biraz azaltma yoluna gitmiştir. :D
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Geçici çözümler insanı daha mutsuz yapıyor. Uykudan kalktığım zaman üzerimdeki o umursamaz hava hep bende kalsa istiyorum ama olmuyor.
Kalıcı çözümü var bu hastalığın ve ilaç tedavisi olanlar da "beyinden sakat olup zombi gibi ortalıkta dolanırlar" mantığına da sinir oluyorum. Doktor olan bir akraba buna benzer şeyler birkaç sene önce bana söylemişti. Ama böyle konuşanlar hiç bir alternetif çözüm getiremiyorlar.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Aşırıya kaçmadıkça ve belli zamanlarda alkol almak faydalıdır. İlaçlarla birlikte kullanmamak şartıyla. Bu sene herşey dahil otele giddebilseydik güzel olacaktı :lol:
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

hiçbir ilişkiyi alkol yardımıyla sürdüremezsiniz. yani sürekli bir fayda beklerseniz bağımlı olur çıkarsınız.

ancaak bildiğiniz gibi insanlar önyargılı yaratıklardır. eğer ilk tanışma sırasında karşınızdakinde iyi bir intiba bırakırsanız, bayağı bir kredi edinmiş olursunuz o ilişki için. tanışma sırasında yapacağınız bir birimlik olumlu hareket, tanıştıktan sonraki zamanlarda yapacağınız 100 birimlik olumlu harekete bedeldir. önce normal görünüp, kendinizi öyle tanıtıp sonradan SFlilik yaparsanız, karşınızdaki "bugün canı sıkkın heralde" gibisinden iyimser yaklaşımlarda bulunacaktır.

alkolü bir insanla her karşılaşma öncesi almak yerine bir insanla ilk karşılaşmanızdan önce kullanırsanız (cüzi miktarlarda) faydasını görme ihtimaliniz var. tabi bu planlı tanışmalar için geçerli. beklenmedik durumlarda uygulanamaz.

ha bir de
yasal uyarı: alkol sağlığa zararlıdır 8)