bi örnek

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
karelin

bi örnek

Mesaj gönderen karelin »

şincikefenim size bir sf hikayesi aktaracağım.
ben selçuk ta okuorm.detay felan veremeyiz bilirsiniz.çok ta doğru değil zannımca.hikaye benimle alakalı değil.sınıftaki bi elemanla alakalı.şimdi bu arkadaş tam kaliteli sfliydi.kafasınndik olduğuun hiç görmemişimdir.düşünüyorum yanına gidip sölesem,sonra vaz geçiyorum.kolay değil bu.sf li olduğunu öğrenmek ici ucu keskin bıçak gibidir.öğrenildiğinde sf tavan yapar.diğer durumu siz biliyorsunuz.kurtuluşun tek çartesi de bilmektir.ve sonudna söylememeye karar verdim.

derse giriyoruz ben hep çocuğu kesiyorum.amaa nasıl ağlayacak gibi resmen.kafasını çeviremiyor.içim parçalandı resmen.neyse araya bayram tatili felan girdi.tekrar döndük okula.ilk günler fazla bi değişiklik yoktu oğlanda.bir gün sanırsam da tarih dersiydiçbaktım çocukta hareketlenmeler var.el kaldırmaya çalışıyor.şaşırdım.o an ondan daha çok heyecanlandığıma yemin edebilirim.ve çocuk el kaldırdı.sadece ben değil tüm sınıf şaşırdı.ve beklenen an geldi.çocuk konuşmaya başladı titrek ve ağlamaklı bi sesle.ve çok ta tuhaf bi sesi vardı.millet gülmeye başladı.çocuk ölecek sandım.ama çocuğun sesi de hakikaten komikti.hem sf li hem de böyle bi dezavantajı var.hakikaten katmerli bi vaziyetteydi çocuk.neyse günler geçtikçe çocuk aktifleşmeye neredeyse her ders söz almaya başladı.ben deniz kalın sf li ise sadece onu izliyordum.çocuk hem korkak hem cesaretliydi.herkesin ona gülmesine aldırış etmiyordu bile.hakikaten şaşkındım.kızlarla çok rafat iletişime girebiliyor,derste hocayla dalga geçebiliyor hale gelmişti bu.hakikaten şaşkındım.veişte bu olaydan sonra sf nin cesaretsiz insanların hstalıpı olduğunu anladım.çocuğa gelirsek fakültenin en aktif adamı oldu.konferanslarda falan söz almaya ve soru sormaya başladı.ve şu an sf nin hücresi bile yok.

bundan ders almalıyız arkadaşlar.harita burda.yapıalacaklar belli.ya cesaret o nerde?
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

Saçma
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

karelin anlattığın hadisede biraz arko traş köpüğü kokusu aldım ama doğru olduğunu varsayarak sana şunu söylemek isterim: senin bu adamdan öğreneceğin çok şey var. Sesi tuhaf diye dalga geçtiğin veya garipsediğin adam senin yapamadığın işleri başarmış. Onu gergin olduğu zaman da seyretmişsin. Zirveye oynadığında da seyretmişsin.
karelin

Mesaj gönderen karelin »

burda olduğuna göre senin de alacağın şeyler var.
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Ben çakma Sf liyim.
adora

Mesaj gönderen adora »

forumun üçte ikisi çakma sfli
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

adora yazdı:forumun üçte ikisi çakma sfli
:)
adora

Mesaj gönderen adora »

öyle değilmi deagol bey?
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

çakma sf li mi?herkeste az buçuk var işte kiminde az kiminde fazla
hmmm gizemli...
casablanka

Mesaj gönderen casablanka »

çakma sfde iyiymiş
sf bile olsa çakma olmak istemezdim:)
TheRain

Mesaj gönderen TheRain »

belki ilaç kullanmıştır!
asa

Mesaj gönderen asa »

bir an için anlattığın kişinin be olduğunu zannettim, vay be ünlü olmuşum deyip baya bir heyecanlandım ,ama sonunda cesaret kelimesini duyunca tüh dedim kendi kendime , çünkü anlattığın kişiden daha berbattım ben, en azından ben öyle hissediyordum galiba ,
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

bizim bir arkadaş vardı oda benim gibi asosyaldi ama sosyal fobisi yoktu galiba yada ben yanlış düşünüyorum , o adamda okula ilk geldiğinde benim gibi en arka sırada oturur ,milletle iletişim kuramaz ,tahtaya ilk geldiğinde kalkamazdı ,sınıfın ortasında yürürken millet gülerdi (gerçi bana gülen olmadı heralde ağlanacak halde olduğumu bildiklerinden gülmediler bana ) ,neyse bu adam cesareti sayesinde ve ne olduysa siir mi yaptılar ne ! sivrildi gitti ,bizde ortada kaldık , bide adam benimle iletişim kurmamaya başladı hani sivrildi ya birazcık ,bende tedavi yok bişey yok ortada kaldım valla yinede beyinsel olarak baya yol kat ettim ama yinede sınıf fobim ve topluluk önünde konuşma fobim revaçta ,ilaç kullanmam şart galiba
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

bu muhteremzat bu sfyi yendiyse gamsız bir insan olmasından dolayı yenmiştir bence yoksa herkes sana gülecek alay edecek ve sen hiçbirşey olmamış gibi davranacaksın çok zor bir iş yazında anlattığın çocuk bence gamsızın önde gideni,
asa

Mesaj gönderen asa »

evet gamsız insanlarda var mesela bizim arkadaş, galiba kütüphanede okuduğum kitabı oda okudu ,ben insanlara kötülük etmeyi hıyanet etmeyi sevmeyen bir insan olduğum için onun yaptığını yapamadım ,kitapta pozitif düşünceli insanlarla beraber gezin yazıyordu negatif olanlardanda uzak durun , ama ne alaka ben pozitif düşünenleride severim düşünmeyenide , çok acımasız bir düşünce bu ,ben biliyorum o kitabı okudu çünkü oda felsefi kitaplar okuyordu.Çünkü bana davranışları o yöndeydi ,ama şunuda belirteyim ilk günler çok önemsediğim bir insandı beş para etmez olduğunu anladım tavsiyem çıkarcılardan uzak durun ,onlar sizi kullanır sonrada basar giderler öylede oldu.
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................