ŞİMDİ YÜZLERCE KİŞİNİN KARŞISINDA KONUŞMA YAPABİLİYORUM....

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
girebu

ŞİMDİ YÜZLERCE KİŞİNİN KARŞISINDA KONUŞMA YAPABİLİYORUM....

Mesaj gönderen girebu »

:oops: :oops: :oops: ARKADAŞLAR bu yazdıklarımı lütfen önemseyin ben mesleğim gereği yüzlerce insanın karşısına çıkıp konuşma yapıyorum. bu gerçekleri algılayana kadar birakın on kişiyi bir kişinin karşesında bile konuşamazdım. ama bu düşünceler sayesin de şu an yüzlerce kişinin karşısında konuşabiliyorum. okuyun ve birazcık düşünün. hayatı ve insancıkları haketiiklere yere İNDİRİN...
değerli arkadaşlar .ben kendimi bildim bileli sf hastasıyım ilaç tedavisi psiko terapi daha nice yollara başvurdum. sadece anlık iyileşmeler oluyor. belli bir zaman sonra herşey aynı tas aynı hamam. daha sonra :P hayatı ve insanları :P anlama da hata yaptığımı farkettim.bizler hayata ve özellikle de İNSANCIKLAR a olduğundan fazla değer veriyor, ve onları çok önemsiyoruz. önce kendimizle barışmalıyız. hayatta en değerli kendimizi kabul etmeliyiz. davranışlarımızın yargılamasını ve değerlendirmesini kendimiz yapmalıyız. bir davranışımıza kendimiz bu güzeldir diyebildiğimiz zaman diğer insanların kötüdür demesi inanın umrumuz da olmayacak. oysa biz sf liler olarak kendimiz değerlendirmek yerine hep başkalarından bir değerlendir me bekliyoruz. ve hep kaybediyoruz. değerli arkadaşlarım hayatla dalga geçin. onu umursamayın. ve ben ce tek çözük kafayı sıyırmış birisi gibi davranın. yani devamlı kurallara bağlı birisi gibi değil de kurallara kulak asmayan birisi gibi davranın. yani bir toplum da insanların beğenisini kazanmanın yolu şu şekilde davranmaktır diye insancıkların bir kabulu varsa siz bu kuralı kafanızda sıfır derecesine indirin. hiç önemsemeyin. hayatta düşünebileceğiniz en rezil duruma düştüğünüzü var sayın eğer kendi dünyanızda kendinizi kendiniz değerlendirebiliyorsanız bu cesurluğu elde edebilmişseniz başkalarının şu ve ya bu şekilde düşünceleri hiç umrunuzda olmayacak inanın. UNUTMAYALIM HAYATTA EN CESUR KİŞİ KAYBEDECEK BİR ŞEYİ OLMAYAN KİŞİ DİR. TIPKI İDAMA MAHKÜM BİRİSİ GİBİ. yani düşüncemiz şu olmalı en rezil duruma düşmüş bir kişiyim kaybedecek neyiim var ki. deyin ve dalın İNSANCIKLARIN arasına şimdiye kadar biz onlardan korktuk şimdide biz den onlar korksun. yaptığınız davranışların değerlendirmesini İNSANCIKLAR dan beklemeyin. eğer onlardan beklerseniz zaten her durumda gülünç duruma düşeceksiniz demektir. :lol: :lol: :lol:
Av tamamlandı .ceylanlar döndü zayiatsız. vuslat kadısının hükmü büyük saate kaldı. kızıl saçlı çocuk oturmuş mumya dibeğinde yüzyıllarını bekliyor iken bir kavs-i kuzeh gibi sıçradı semender insanlığın gözbebeğine
karınca_KIZ

Mesaj gönderen karınca_KIZ »

TEBRIKLER O ZAMN SANA:)
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

başardığına sevindim yolun açık olsun
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

gelirim bak dinlemeye :)
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

evet yazdıkların çok doğru tabi bunları gerçekleştirebilenide tebrik ederim örneğin başıma bişey geldi benim anlatmak istiyorum sevgilimle beni yanyana görmüş bir insan sevgilimin annesine şöyle demiş 'senin oğlunun yanında kilolu bir kız vardı'halbuki değilim de şöyle söyliim boyum 1.60 kilomda 55 zayıfta değilim ama normalim yani ben kendiimi biliyo muyum evet biliyorum ama o insanın söylediği o laf beni aylardır perişan etti bütün cesaretimi kırdı hep şunu düşünür oldum ya o bunu çoğu kişiye anlatırsa ya beni beğenmezlerse ya önceki sevgilisi benden daha güzel die düşünürlerse ya bilmem ne yani boş boş şeylerle uğraştığımın farkındayım 24 yaşına girmeme 1 ay kaldı ama atamıyorum bu düşünceleri kafamdan yani en basitinden 1 insanın bir lafı bile benim hayatımı mahvedebilir bu kadarda güçsüzüm kendimi kanıtlamak için neler neler geçti aklımdan bana bunu söyleyen kadınla tanıştır beni dicektim nerdeyse sevgilime
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

paint it black yazdı:evet yazdıkların çok doğru tabi bunları gerçekleştirebilenide tebrik ederim örneğin başıma bişey geldi benim anlatmak istiyorum sevgilimle beni yanyana görmüş bir insan sevgilimin annesine şöyle demiş 'senin oğlunun yanında kilolu bir kız vardı'halbuki değilim de şöyle söyliim boyum 1.60 kilomda 55 zayıfta değilim ama normalim yani ben kendiimi biliyo muyum evet biliyorum ama o insanın söylediği o laf beni aylardır perişan etti bütün cesaretimi kırdı hep şunu düşünür oldum ya o bunu çoğu kişiye anlatırsa ya beni beğenmezlerse ya önceki sevgilisi benden daha güzel die düşünürlerse ya bilmem ne yani boş boş şeylerle uğraştığımın farkındayım 24 yaşına girmeme 1 ay kaldı ama atamıyorum bu düşünceleri kafamdan yani en basitinden 1 insanın bir lafı bile benim hayatımı mahvedebilir bu kadarda güçsüzüm kendimi kanıtlamak için neler neler geçti aklımdan bana bunu söyleyen kadınla tanıştır beni dicektim nerdeyse sevgilime
fazla hassas olmamak gerekiyor. insanlara zaaflarını belli etmemelisin, hassas ve kırılgan olduğunu da. bunun tek çözümü güçlü olmak. eleştirilere teşekkür etmeyi, olumsuz etkilenmemeyi öğrenmek zorundasın. mesela bu örnekte sanırım bu kadın sinir bozmak için böyle demiş, ama yarın öbür gün seni haklı noktalarda eleştirenler de çıkabilir. o zaman da mı böyle yapacaksın? üzülüp, gizli köşende ağlayıp, kendini aşağılayacak mısın? bir basit eleştirinin başarılarını mahvetmesine izin mi vereceksin? hayır, olgun olmayı öğreneceksin. bazen eleştiri insanı çok geliştirir. hatta şöyle söyleyeyim bizi kıskanan, sinir etmek için eleştiren insanlar tesadüfen doğru bir tespitte de bulunabilirler. her halukarda eleştirileri dinle. eğer katılıyorsan, doğru bir yönü varsa, o zaman kendini o yönde geliştirmeye çalış. eğer hakikaten doğru değilse (bu verdiğin kilo örneğinde olduğu gibi) boşver gitsin. kadının belki zayıf olma takıntısı vardır veya 0 beden olmayan herkesi şişman sayıyordur veya başka bir sorunu vardır... o halde sorunlu olan kişi sen değilsin, o, neden bunu önemseyesin?
) O (
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

teşekkür ediyorum çok haklısın cerulean boşvermeyi öğrenmem gerekiyor insanların beni üzmemesini öğrenmem gerekiyor hele hele haksız sebeplerden dolayı.
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

paint it black yazdı:teşekkür ediyorum çok haklısın cerulean boşvermeyi öğrenmem gerekiyor insanların beni üzmemesini öğrenmem gerekiyor hele hele haksız sebeplerden dolayı.
yazdıklarından gördüğüm kadarıyla akıllı bir insansın biraz çabayla öğrenir ve kendini aşarsın bundan eminim.
) O (
Kullanıcı avatarı
sunlight

Mesaj gönderen sunlight »

Tebrik ediyorum seni. Benim için sunum yapmak dünyadaki en zor şeydi. Rüyamada görüyodum ancak. Ama tabi yumurta kapıya dayandı. Sunum zorunluydu. Bu defa kaçamadım. O zamanlar tabi ilaç kullanıyordum. Sunuma bi faydası yoktu ilaçların ama diderali ilk kez o zaman denedim ve son derece mükemmel yaptım. En iyi yapan bendim sınıfta. Ama şimdi olsa dideral bile kurtaramaz beni.
*Toplumun %10 unda SF görülüyormuş ama ben göremiyorum ve sadece birkaç talihsiz insandan biri olduğumdan korkuyorum.
Yiğit Konur

Mesaj gönderen Yiğit Konur »

HAYATI UMURSAMAYIN!

Anahtar sözcük budur dostum,harikasın.
asa

Mesaj gönderen asa »

tebrik ederim ama yine eski haline dönmüş gördüm seni, fazla kafanı takma ,hayatımızda hep böyle iniş çıkışlar oluyor, nereye kadar devam edecek bilemiyorum, tam sıyrıldık derken yeniden karşımıza çıkıyor, onun içinde artık kabullenmeli bazı şeyleri, bu sf bizden gitmeyecek belli ama herşeyi zamana bırakmalı ,biraz da kafa yormayalım bakalım diğer insanlar gibi sonumuz ne olacak göreceğiz
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

pardon sunligh la girebu sizi karıştırdım ikinizide tebrik ediyorum sunligh fazla kafanı takma herşeyi zmana bırak
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................