bu da benim öyküm

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

bu da benim öyküm

Mesaj gönderen gizemliinsan »

Ben bundan tam 16buçuk sene evvel ankarada dünyaya geldim..Her neyse 8yaşımda yani 1sene geç okula yazılarak 1.sınıfa başladım.Okula çabuk alışmıstım sf denilen seyin s si yoktu.Derslerde şarkı söylerdim,siir okurdum,1sınıfta olmama rağmen hocayla bile tartışırdım.(yaşıma bakmayın siz).Ama gel gelelim 2.sınıfa geçince mahalleden taşındık.Doğal olarak okul,mahalle,arkadaşlar herşey değişti.Bu sf nin başlama noktasıydı.Her neyse 2.sınıfa başlamıştım.Sınıftakilerede 1ayda falan alıştım.(tabi sonradan ortama girdiğimiz icin biseyler eksik kaldı).Ama yinede sevmiştim hersey yolundaydı ama sf nin s de vardı.4.sınıfa geçince sınıfımızı dağıttılar ve tabi yeni arkadaşlar tekrar ortaya çıktı.Bu sefer uyumum kolay olmadı.Artık eski sınıflardaki baskın kişiliğimi kaybetmiştim.Artık sadece derslere odaklanmaya başladım cünkü sınıftakilerle anlasamıoduk.(dağdan gelmistim.onların çöplügüydü).Bu arada aileden gelen baskılar da artmaya başladı.Oğlum derslerine dikkat et.Oğlum sağda solda gezme.Oğlum lgs var.Oğlum kızlarla fazla konuşma.Ve 6.sınfa geldiğimde hoca sayısındaki ve derslerdeki artışla sf nin f side hayatıma girdi.Artık sessiz,inek,efendi(ymiş) bi çocuk vardı.Artık sf hayatımı ele geçirmişti.Tabi ben o zamanlar bunun farkında değildim.Durumdan şikayetci de deildim.Kördüm cahildim.Aman boşver bi sürüye katılır giderim diyordum.Zamanla derslere katılımımda azaldı.İki lafi bi araya getiremiyordum artık.Susuyodum.Konuları okurken sesim çıkmıyordu.Selam vermekten çekiniyordum.Bu durumu hocalarda farketmişti.Sürekli bana görev veriyolar bana sormadan beni ona buna aday baskan yapıyorlardı.Ama ben bunlardan kaçiyodum.Amaan ne işime yarayacak diyordum.Önemli olan oks diyordum.Bunları yapanları da hiç anlamıyodum.Bi müzik zevkim bile yoktu.Artık kızlarlada ders dışında pek konuşamıyodum.Ve oks kapıya dayanmıstı.Artık bide dersane de vardı..Ailedende büyük bir baski.(ben hala körüm.)Ne yapalım yapacak bisey yok bende ölümùne ders calısıyodum.Dersane desen kantinde bişey alamıyodum.13 kız 2erkek vardı bi kızla dahi samimiyet kuramadım.Tam bi odundum.Okul-ev-dersane ücgeninde boğuluyodum.Neyse büyük gün geldi çattı oks ye girdim.O gün biseyleri farkettim.Artık liseye başlıyacaktım.'''Televizyondakiler gibi arkadaşlarım olacaktı.Matrak şeyler yapacaktık.Kız arkdaşım olacaktı.Kızlar hep kısa etek giyoyodur oh ne gzl'''diye hayaller kuruyodum.(sf hala akılda yok cok safmıstım).Her neyse ankaranın iyi liselerinden birine yerleştim.Bu hayallerle liseye sevine sevine gittim.Bu kadar calısma yeter birazda eglenelim diye düsünüyodum.Snr sınıfa girdik.Kimse birbirini tanımıyor.Herkes saf saf bakıyor.Bi hoca geldi.Herkes kendini tanıtsın dedi.Sıra bana geldiğinde sesım fazla cıkmadı 2kez tekrarlamak zorunda kaldım.Güvenim gitmişti.!Snr baska bi hoca geldi. yine tanıtın dedi.Ve o zaman benim için zaman durmustu..Tanıtırken kalbim çarpmaya, yerinden cıkacak gibi atmaya basladı.Kendimi kaybettmistim.Sf ruhumu ele gecirmisti.Herkes güldü.Rezil olmustum.Snr baska bi hoca arkdaslara gulmeyin saygılı olun deyince bende ne onur kaldı ne güven.basımı koydum sıraya ağladım.Eve gidincede hemen yatıp uyudum.Snr binlerce kez prova yaptım tanısma provası geceleyin.En azından diğer tanısmalarda rezil olmayım diye.Ama güvenim artık yerlerdeydi hayallerim bitmisti.İlk defa o gun sf li oldugumu anladım.Ne yapacağımı bilmiyordum.(gecekonduların olduğu bi okuldan iyi bı liseye gitmem ,kultur farkı bunu dahada artırdı.).Eziktim artık.Bu durum 1ay dvm etti.Artık bi çözüm yolu bulmalıydım.O zamanlar internetide pek kullanamıyorum.Aklıma ilkokulda bi hocanın söyledigi sesli kıtap okumak geldi.Sabah aksam okudum sesli.Az da olsa etkisi vardı.Snr internete takılmaya basladım.Başka yollar aradım.Kisisel gelisimle nlp yle karsılastım.Psikiyatriste gitmem gerektiğini ögrendim.Psikiyatriste tek basıma gidemezdim.Nasıl gidecektim?Söyle bi yalan attım.Anne kalbim arada çok hızlı atıyo.Annemde benı aldı kardiyolaga götürdü.Bisey yok dediler.Snr anneme ddm internette okudum bu psikolojik biseymiş.Yalvardım ve psikıyatriste gittik.lustral yazdı.1ay snrda lise1 bitti.önümde 3ay vardı.sf yi yenmeliydim.Güzel konuşma,, ve kisisel gelisim kitapları aldım.Evde bi odayı kapadım.Sabah akşam bu kitapları okudum.Ağzım yara olana kadar sesli okumaya dvm ettim.Hatta bzn ağzım kanıyordu.Sınırsız güç,icindeki devi uyandır,hatalı alanlarımız gibi pek cok kitabı okuyup özetler cıkardım.Bunları tek tek uyguladım.Diksiyonumu gelistırdim.Artık sesim ve dùsuncelerim tamamen degismisti.Iustralda iyi gelmisti.heycan olayı bitmisti.Ama yinede korkularım vardı.Bunlardan tamamen arınmalıydım.Dua ile tanıstım.Allah a yalvardım gece gündüz.Artık sfnin yüzde 60ı gitmisti.Ama tamamen arınmalıydım.Tekrar kitaplar okudum.Suna karar verdim.Sımarık.asi,umursamaz,cimri,bencil,piskin gözükmeliydim.Snr dersane başladı.Artık daha baskaydım.Dersanede bizim sınıftan kısilerde vardı.Bunu bi avantaja çevırmeliydim.Bunun icin giyim tarzımı değistırdım ve hocaları takmayan biri gibi gözùktüm.Durduk yere bi kavgaya karıstım.Ve değistigmi kanıtladım daha sonra bunu okulda da anlattılar.Degisim hızlanmıstı.snr telkin ve müzikle tanıstım.Derslere olan önemi bıraktım.Okuldan kaçmaya kopya cekmeye basladım sırf sf yi yenmek ıcın.bi kac kez kopya çekerken yakalandım.ilk defa sınavlardan bir aldım.Artık iyıce ustune gitmelıydim.gönullu olarak sunumlara katılmalıydım.5sunum yaptım.Gönullu olarak arkadasların yerine nöbetcilik yaptım. Ve yıne ılk kez teşekkur almıstım.Artık dersanede baskın bı kisilık olusturmustum.bunu okulada tasımalıydım.sınıfta sessiz olanlarla konusurak bundan kurtulmamız gerektigni okulda farkedilmemiz gerektıgini anlattım.bı grup kurdum.sınıf bölundu.baskan olmamı ısteyenler bıle oldu. O sene yine ılk defa bı kıza çıkma teklifı ettım.Artık herkes degıstıgımı söyluyodu.Ben eskıyı hatırlatıp kendimle alay ettim eskı ımajımı duzeltmek ıcın.artık sf sona yaklasmıştı.özguvenım yerıne gelmıstı.snr lıse2de bitti.ve ılacı da bıraktım.snr tatılde tum uyguladıklarımı özet olarak yaptım. Artık kızarmada gun gectikce azalıyor.Karsı cinslede problemlerim yavas yavas azalıyor. su anda sf artık benım için bıtmek uzere.. su an saat 12:33. Carsamba.
Su an cok mutluyum.bu yazıyı yazmamı sağlayan nurcana cok tesekkür ediyorum.
KAHROLSUN SF!!
hmmm gizemli...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

paylastigin sagol gizemli, daha yasın genc onunde uzun bir yol var.. erken olayları farketmen avantaj senin icin ben cok gec farkına varmıstım....
Kullanıcı avatarı
yasminn

Mesaj gönderen yasminn »

rıca ederım.bunu paylasmanı ıstedım.sf yı nasıl yendıgını anlatarak bızlere yol gosterceksın.tesvık edıceksın.cok azımlısın.gercekten cok caba sarfettın.karsılıgınıda goruyosun.senı tebrık edıyorum...
Kullanıcı avatarı
yasminn

vee..

Mesaj gönderen yasminn »

ayrıca bana verdıgın bılgılerle cok yardımcı oldun senın sayende ben de yol katettım.cok tesekkur ederım sna
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Gizemli, bu genç yaşına rağmen kendindeki problemi bu kadar çabuk farkedip çözüm için yaptıklarına hayran kalmamak mümkün değil umarım hep böyle devam edersin sadece bir şeye takıldım akıllı bir kardeşimsin sadece sf yi devirmek adına yaptığını sürekliliği olmayan şeyler olduğunu düşünüyorum bunların :arrow: (kopya çekmek,okuldan kaçmak gibi :roll: )öss ye 2 sene var sen bu azimle kendin için daha çok çok güzel şeyler yapacaksın inşallah...
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

tebrikler gizeimli
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

hepinize çok teşekkür ederim
hmmm gizemli...
casablanka

Mesaj gönderen casablanka »

çok büyük gelişmler göstermişsin tebrik ederim
böyle yazıalrı okuyunca sfyi yenmek adına hiçbişey yapmadığımı anlıyorum.
ben de o azim hırs hiç yok her konuda olduğu gibi
Kullanıcı avatarı
birderdimvar

Mesaj gönderen birderdimvar »

Cok güzel, kutlarim. SFyi, ne yapacagini, ne yapmayacagini iyi anlamissin. Takdir ettim seni.