s.f mde nelerin üstesinden gelemedim

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
pastelboya

s.f mde nelerin üstesinden gelemedim

Mesaj gönderen pastelboya »

nelerin üstesinden gelemediğimizi kendime itiraf ettigim zaman daha kolay üstesinden geliyorum..

hakkımı yüksek sesle aramayı öğrenemedim.
mesela en basitinden biri sıramı kapsa bi sey diyemem ya da sessizce soylerim bilmiyorum basima gelmedi, gelmemesinin sebebi sıramı kaptirmamak icin azami dikkat sarfediyor olmam :)

hızlı giden dolmuş şoförune yanımdaki teyze rahat rahat tepki gösterirken rahatsız olduğum halde benim gösterememem. ya da bunun gibi rahatsız oldugum bi cok seyde tepkimi gosterememem.. bu bana kendimi çok kötü hissettiriyor.

iş yerimde sevilmem ama sayılmamam :) gerçi bu konuda çok çabaladım konusmak en cok korktugum kisiyle arkadas oldum. :) simdi sıra çok korktugum mudurumle iletisim kurmakta (tabi ki onunla arkadas olmak istemiyorum!! :))

daha az kibar olmak istiyorum.

yabancı insanların gözünün içine bakmak istiyorum. en zorlandıgım insanlar, tezgahtarlar, kasiyerler, danışma görevlileri.. düşününce çok komik geliyor ama beceremiyorum :/

fikirlerimi daha kendimden emin savunmak.

ve en büyük, en çok canımı acıtan sorunum benimle "sen" diye konusan insanlara "siz" diye değil "sen" diye hitap etmek...
devil

Mesaj gönderen devil »

merhaba
mademki yapmak istediklerini burda sıralamışsın
e tek tek yapmaya başlasan :lol:
bi kere sana 'siz' demeyen seninle yaşıtsa yada senden küçükse sende 'sen' deme hakkına sahipsin.
ama sana 'sen' diyen senden büyükse siz diyebilirsin oda senin insiyatifindedir.ama siz desen daha iyi olur büyük sonuçta. ;)
bunlardan birini yapsan kendinini iyi hissedeksin.
aslında çokta önemli değil biliyomusun,sen ısrarla 'siz' diyerek karşındakini zoraki nezakete davet etmiş oluyorsun aynı zamanda.
oda ben böyleyim görgü kurallarım bu kadar demiş oluyor :roll:
ay ne çok konuştum bea :P
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

bütün mesele de bu zaten.çok düzgün davranın çok yanlış davranın.bişey olumuyor.bunların peşine acaba ...işte sf burdan sonra başlıyor.yani aslında hayatı bişi yoksa özellikle yaptıktan sonra hiçbirşeyde geriye dönüp bakmayacaksın