kendim oldum ve sf yı yendim bu kadar basit...

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
hezarfen

Re: ....!!!!.....

Mesaj gönderen hezarfen »

karınca_KIZ yazdı:sflı oldugumu kım soyledı sıze anlamıyorum kı

Sf li değilsen mesaj başlığında "kendim oldum ve Sf yi yendim" demenin sebebi nedir o zaman ? Sf li değilsen neyi yendin
:?:
casablanka

Mesaj gönderen casablanka »

arkdaşlar karınca kızın yazdığı o ilk msj gayet mantıklı bişeylrin farkına varmış birşeyleri çok daha iyi anlamış ve bi başlangıç yapmış evet konu başlığı biraz olay kolaymış gibi izlenim bırakıyo ama öyle olmasa bile bukadr üzrine gitmenizin sebebi nedir ?
yani o da kendini koruma içgüsüdyle agresifleşmiş.resmen onu tersköşeye düşürmek için uğraşmış diğer konuda yazdığı msjı örnek göstermiş
bunları buraya yazdı diye sfden kurtulmuş olmuyo sadce kendnin farkına varmış belki sfyi gözünde eskisi kadar büyütmuyo ve bu belki onun için fazlayısla büyük bi adım
bunu bizimle paylaşmak istemiş eminm bin pişman olmuştur.
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

butterfly87 yazdı:resmen onu tersköşeye düşürmek için uğraşmış diğer konuda yazdığı msjı örnek göstermiş
Bu cümlede bahsettiğin olayı bana karşı sen yapıyorsun asıl. Hemen felaket tellallığına başlamışsın. Seni veya karınca kızı ters köşeye yatırmak gibi bir derdim yok. Olayı hemen tartışma havasına dönüştürmeye gerek yok.

Mesaj başlığında "Kendim oldum ve Sf yi yendim" demiş. Daha sonra da "size Sf li olduğumu kim söyledi" demiş. Ben de bu çelişkiyi tuhaf bulduğumu belirterek önceki mesajımda kendisine bunu sordum. Bu seni niye bu kadar rahatsız etti. Bu forumda kendi fikrimizi belirtmek için birilerinin mantık yapısına uygun hareket etme zorunluluğu mu var :?:
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

ortada kavga için hiç bir neden yok. herkese sakin olmalarını tavsiye ederim.
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

ben zaten farkındaydım buradaki çoğu kişinin sosyal fobi olmadığının masum bir çekingenliği,kişilik yapısını sf sanıyorlar o herkeste var, sosyalfobi çok çok ayrı bir varolan bir hastalık.
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

BATUHAN yazdı:ben zaten farkındaydım buradaki çoğu kişinin sosyal fobi olmadığının masum bir çekingenliği,kişilik yapısını sf sanıyorlar o herkeste var, sosyalfobi çok çok ayrı bir varolan bir hastalık.
sana katılıyorum çekingenlik ve sf ayrı durumlar. ama gene de çekingen kişilere de çözüm bulmakta yardımcı olabiliriz forum olarak. belki onların gelişimlerinden diğerleri de feyz alabilir.
) O (
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

Sf ve çekingenlik ikisi bence aynı.yoksa ßu forumda 6000uyeden yuzu falan sf lidir size göre.sadece aşırı deildir etkisi azdır bence
hmmm gizemli...
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

çekingen veya utangaç insanlar birazcık zorlansalarda bu hayatta diledikleri herşeyi yapmakta özgürdürler etrafımda çok görüyorum bu kişileri ,oysa bir sfli arkadaş ne çıkmak istediği zaman evden rahatlıkla çıkabilir,nede bir mağazaya gidip alışveriş edebilir,kalabalığa girdiği zaman başı döner aklını yitirecek gibi olur herkes onu dışardan gördümü akli dengesi bozuk bir insan sanar oysaki o hepsinden zeki ve akıllıdır, sadece bir türlü rahat huzurlu olamıyordur.bana kalırsa sorunun temeli kafaya takmak,bu arkadaşlara tavsiyem kafaya takmasınlar yoksa bizim gibi olurlar çünkü bu hastalık çok çabuk kademe atlıyor onbaşıyken yüzbaşı oluverirler biranda, sıradan çekingen insanlar hiç kafaya takmasınlar beterin beteri var bakın hepimizin hayatını altüst etti 40 yıl düşünsem hayatımı zehir edeceğine,beni yöneteceğine, inanmazdım bu lanet şeyin.
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

Batuhana katılıyorum bu her sabah okula giderken ya da kalabalık bir ortama girerken insanın içende kocaman bir yumrukla dolaşması gibidir...Herkes yemeğini yerken sizin iştahınızın kesilmesi, çatalınızla sürekli oynamanız demektir...Sürekli olarak devam eden baş ağrıları ve kaygılardır...Daha da kötüsü kendinizi bırakın artık hiçbir şeyi düşünemez hale gelmeniz demektir...artar ve büyür...Destek olan arkadaşlara kızmıyorum ama bu tür yazılara ben de inanmıyorum...Haa deyince düzelmiyor insan...Zamanla düzeliyor... Tek başına yardımsız üstesinden gelebilen arkadaşlara helal olsun, ne diyim..
Kullanıcı avatarı
sosyalotesifobik

Mesaj gönderen sosyalotesifobik »

karınca_KIZ yazdıklarına bakılırsa sen sf li diğilmişsin zaten, sadece canın sıkkınmış ama düzelmişsin... sf dediğin olay illettir illet.. insanın yakasını bırakmaz. kimseyle konuşamazsın, sokakta yürüyemezsin, baygınlık geçirmeden bir iki kelime edemezsin, kızarmaktan titremekten, dik duramamaktan iflahın kesilir, ağzın laf yapamaz, asla ve asla iyi hissedemezsin ve daha 100lerce madde sayılır... ama yinede olduğundan daha iyi bir yere geldiğin için senin adına çok sevindim :arrow: ;)
Dünyanın en büyük ve en aşağılık sosyal fobiğinin yorumunu okudunuz...
Niye_Böyleyimki

Mesaj gönderen Niye_Böyleyimki »

ya varya sizede yardım yaramıyo heee sf yi yendim dseler nası yendin yok yenememişssindir yenemedim deseler yine bi kulp !!! hepinizi tıımarhane yatırmak lazımm
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

insanlar elle tutulur bir sebep istiyo sf yi yendim çünkü kendimi sevdim.Ona bakılırsa ben de bazen kendimi çok seviyorum hatta bazen aynadan geri gelmiyorum ama bazende çok nefret ediyorum.bazen sf nin bittiğini sanıp çok şey yazdım bende buraya ama hepsi yalanmış geçmiyo lanet olasıca kimsenin hevesini kırmıım ama gerçek bir sf li kolay kolay bitiremez sorunlarını ciddi bir hastalık çünkü hafife alınacak gibi değil zamanla kendini daha iyi hissedenlere ne mutlu umarım geçte olsa bu illetten kurtulurlar.
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

sana katılıyorum paint it black,bende o yüzden uğraşmıyorum artık bir yere kadar yeniyorsun ama o kendini bir kızla konuşurken, bir mağazada, maliyede, hastanede, bankada,dolmuşta, kısacası çoğu yerde yeniden kendini hissettiriyor ben buradayım komşu diyor,bence yapılması gereken en önemli şey ben bunu uyguluyorum kafaya takmamak,hiç değilse aklımız yerinde kalır.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

ne zamandır sf li olduğunu hissettin karınca kız merakımdan sordum ve özellikle şunun için sordum.

bazı insanlar hayata daha iyimser bakarlar ve bu durum uzun vadede bir çok psikolojik savaşta çok işe yarar.güçlü bir psikoloji ç ok önemli...
ressam_flozof
İletişim:

Re: kendim oldum ve sf yı yendim bu kadar basit...

Mesaj gönderen ressam_flozof »

bir şeyii yenmek azim ister.amaç ve plansız azim se tay gibi hırsidir...
sosyal fobi : başkalarının bakmasından etkilenmek,şüpheci olmak, başırızlıkla kendini ödüllendirmek,ve herkesden daha bilgin olduğun zamanda konuşamamak gibi bir şeyse eğer:
bu yenilmeyecek bir hastalık değil. hastalık değil.
ilk önce amacımızı belirlememmiz lazım sigara alkol ve kendimize zarar verecek bütün kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçmeliyiz ve bir amaç çerçevesinde bulunarak hedefimizi çember altına almalıyız... planlarla
açık sözün kısası HERŞEY BİZDE BİTİYOR
ÇÜNKÜ BİZ TİTREK DEĞİLİZ BİZ KORKAK DEĞİLİZ BİZ SİNİRLİ DEĞİLİZ BİZDE ONLAR GİBİYİZ..
OZAMAN DOKTOR DOKTOR GEZMEMİZE GEREK YOK HERŞEYE SÜNGER ÇEKMEYE GEREK VAR..
HİÇ BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ KASLARIMIZI RAHAT BIRAKIYORUZ VE YARINA SABAH ERKEN KALKARAK BOL OKSİJENLİ BİR HAVA İLE MERHABA DİYORUZ
ÇÜNKÜ BİZ AŞTAN DEĞİLİZ OLMAK GİBİ NİYETİMİZ YOK :d BİZ SADECE OKSİJENLE İLGİLENECEĞİZ VE DEVAMLI SPOR YAPACAĞIZ DEVALI MUTLU OLACAĞIZ HERKESE BOL ŞANS....